Kol Düğmeleri

Kol Düğmeleri

CRP-1253

Seçkin, özgün ve şık görünmek, rakiplerinden bir adım önde olmak isteyenler özel bir erkek aksesuarı...

Carlo Potti Aksesuar kol düğmelerine ayrı bir anlam kazandırmakta ve şıklığınızı tamamlayacak ürünler tasarlayarak sizlerin beğenisine sunmaktadır. Aksesuarlarınızda giyim tarzınız gibi kişliğnizi yansıtır.

İlk Kol düğmesi, Fransa da yaklaşık 16. Yüzyıl sonlarında XIV. Louis zamanında ortaya çıkmıştır. Gömlek kol manşetlerinin iki ucu bir araya getirilerek bir yüzü altın, gümüş ve değerli taşlarla süslü diğer yüzünde ise bir iğne yardımı ile sabitlenerek kullanılmış soyluluk ve zenginlik göstergesi olmuştur. 20. Yüzyılda moda haline gelmiştir, ilk zamanlarında özel gün ve gecelerde kullanılsa da günümüzde şıklığın ve iyi giyinmenin sembolü haline gelmiş önemli bir erkek aksesuarı olmuştur.

Kol düğmeleri sadece manşetli gömleklerde kullanılabilmekte olduğundan zamanla manşetli gömleklerde moda olmuştur. İlk kullanıldığı yıllarda değerli maden ve taşlarla el işçiliği ile imal edilirken. Günümüzde ise her türlü materyal kullanılarak çok farklı desen ve renklerde üretilmektedir. Ayrıca kullanımı çeşitlendirmek amacıyla klips, zincir, çıt çıt gibi kilit sistemleri uygulanmaktadır.

Günümüzde şık ve kaliteli giyimin önemli bir aksesuarı haline gelen kol düğmeleri kişisel bir tarz halini almıştır.

Similar Content